Nasz zespół

Kilka słów o autorach wpisów na tym blogu.

Założyciel/admin: Mirosław „Stary Chemik” Dworniczak
Jestem emerytowanym chemikiem, który nadal pisze o rozmaitych sprawach, głównie na łamach miesięcznika „Wiedza i Życie”. Interesuję się naukami ścisłymi, twórczością Leonarda Cohena, popularyzuję e-papierosy jako metodę wychodzenia z nałogu palenia tytoniu. Słucham dobrej muzyki z lat 60. i 70. oraz tzw. piosenki autorskiej (poezji śpiewanej). Bardzo lubię czytać książki – różne, różniste.
Twitter: Mirek “Stary Chemik”

Autor: Lucas Bergowsky – chemik zafascynowany fizyką kwantową. Użytkownik Twittera (@Lucas_z_Escobar) o nietypowym poczuciu humoru. Fan gier komputerowych i książek.

Autorka: Olga Sierpniowska – jestem farmaceutką, redaktorką i pasjonatką tematów związanych ze zdrowiem. Lubię się uczyć, kocham taniec i pracę w ogrodzie.
IG: @manoofka.farm, Twitter: @OSierpniowska

Autorka/admin: Agnieszka Szuster-Ciesielska – pracuję naukowo i uczę studentów. Obszary zainteresowań (i pracy) to wirusologia, immunologia i wakcynologia. Obnażam antynaukę. TT: @AgnieszkaSzust3, FB: Prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

Autorka : Tatiana „Pandora” Saternus – psycholożka, tłumaczka, niebawem astrofizyczka. Miłośniczka szydełkowania i boksu. Twitter: Favoreq

Autor/admin: Marcin Czerwiński – chemik z wykształcenia, biolog molekularny z zawodu. Interesuje się glikobiologią i grupami krwi, a prywatnie fotografią. Miłośnik twórczości Stanisława Lema. Twitter: @CzerwinsMarcin, mastodon: @CzerwinsMarcin@mas.to

Autor/admin: Piotr Gąsiorowski – językoznawca specjalizujący się w językoznawstwie historycznym, badaniu zmian językowych i językoznawstwie ewolucyjnym. Miłośnik nauk ścisłych i przyrodniczych ze szczególnym naciskiem na biologię, nie tylko ze względu na jej powiązania z językoznawstwem i analogie między ewolucją organizmów i języków. Gorący zwolennik popularyzowania nauki i niezamykania się naukowców w wieży z kości słoniowej. Twitter: @P_Gasiorowski

Autor: Piotr Rieske – biotechnolog (onkologia, terapie komórkowe), przedsiębiorca (współzałożyciel spółki biotechnologicznej działającej od 2008 roku), diagnosta, nauczyciel akademicki.

Autor/admin: Maciej Podgórski – założyciel Fundacji Teraz Nauka. Interesuje się mózgiem i umysłem, kwestiami świadomości, wolnej woli, moralności i sztucznej inteligencji. Miłośnik gier planszowych i komputerowych.

Autor: Piotr R Frankowski – Pisze i publikuje od 40 lat, o samochodach i samolotach od ponad 30. Laureat nagrody Global INMA i finalista corocznego konkursu Royal Automobile Club w dziedzinie “Outstanding Journalism”. Pierwszy polski obywatel, który startował w wyścigu samochodowym w Le Mans. Wielokrotny uczestnik Festival of Speed w Goodwood. Stały współpracownik portalu moto.pl oraz miesięczników Octane i Aeroplane.

Autor: Karolina Wotlińska-Pełka – aptekarz od 2000 r. pisuję różne rzeczy, na różne tematy, w różnych miejscach, głównie o lekach i chorobach. Hobbystycznie ekonomia i archeologia :).

Autor: Przemysław Darmochwał – Marynarz od 1992 roku, zatem co nieco już muszlami obrośnięte. Autor najbardziej wiarygodnych informacji marynistycznych :-). Miłośnik foto, Sagana i modelarstwa. Programowanie starych kalkulatorów. Maratończyk; zawsze daleko. Na twiterze @DeadieOK

Autor/admin: Wiesław Seweryn – Jestem informatykiem i analitykiem. Od prawie trzech lat analizuję i prezentuję dane epidemiczne na Twitterze jako @docent_ws. W gronie pasjonatów z Twitterowej Akademii Nauk (TAN) uzupełniamy wiedzę na temat Covid-19 oraz walczymy z dezinformacją.

Autor: Tomasz Kubowicz – Chemik analityk, specjalizacja: techniki chromatograficzne i ich wykorzystanie w przemyśle farmaceutycznym/ochronie środowiska (metody analityczne i aparatura). Zainteresowania pozanaukowe: fotografia uliczna, twórczość B.Dylana i kino psychologiczne. Zakopiańczyk, obecnie poddany Karola III. Twitter: @kubowicz_tomasz

Autorka: Małgorzata Cebrat – jestem biotechnolożką z wykształcenia i biolożką molekularną z zawodu. Od kilku lat prowadzę badania dotyczące genetyki pszczół. Najczęściej można mnie zastać albo w pasiece, albo na obserwowaniu ptaków (z aparatem fotograficznym w ręku), a gdy pogoda nie dopisuje – przy drukarce 3D.

Redaktor: Krzysztof Karabin – tłumacz, redaktor i korektor. Miłośnik różnych gatunków muzycznych, niespełniony perkusista, fan science fiction i nowych technologii.

Projekt logo: Jadwiga Wilmańska – graficzka – mail: j.i.wilmanska na gmail.com.