Minął rok – refleksje założyciela bloga

Pracownia alchemika – obraz stworzony przez sztuczną inteligencję – Binga

Kiedy 16 listopada 2022 roku z pewną taką nieśmiałością uruchomiłem blog, zastanawiałem się, na jak długo wystarczy nam cierpliwości. Na początku była nas tak naprawdę garstka. Przez dwa miesiące funkcjonowaliśmy pod adresem tymczasowym naukowy2022.wordpress.com (istnieje do dziś, możecie zajrzeć). Spotkaliśmy się od samego początku z bardzo ciepłym przyjęciem, za co serdecznie dziękuję. W styczniu 2023 postanowiliśmy przenieść się na adres docelowy – eksperymentmyslowy.pl. Zakupiliśmy domenę, a hosting dostaliśmy w prezencie od Macieja. No i tak się to kula do dziś.

Czas na drobne podsumowanie. W ciągu tego roku opublikowaliśmy ponad 430 wpisów o rozmaitej tematyce (średnio więcej niż jeden wpis dziennie!), licznik komentarzy dobija do 1200. I jakoś tak się złożyło, że właśnie w tych dniach licznik wyświetleń przekroczył pół miliona. Wszystko to było możliwe dzięki pracy kilkunastu autorów i autorek oraz setek czytelników. Jakoś tak wyszło, że znaleźli się mądrzy ludzie chętni do dzielenia się wiedzą i dyskutowania. Dziękuję Autorom serdecznie za wszystko – za pisanie, merytoryczne dyskusje i uwagi. Jesteście fajną kompanią!

Blog wyszedł z wieku niemowlęcego, pora na ciąg dalszy. Nieustannie zapraszamy do współpracy każdego, kto chciałby się podzielić wiedzą. Nie ograniczamy tematyki ani stylu. Jak zapewne zauważyliście, każda i każdy z nas pisze zupełnie inaczej. Stawiamy na różnorodność. Zachęcamy też do komentowania i dyskusji, chętnie też przyjmiemy propozycje nowych tematów, o których chcielibyście poczytać. A my piszemy kolejne teksty. O językoznawstwie, historii, biologii, medycynie, astronomii, chemii, fizyce. I cieszę się, że tak wiele osób je czyta. Jeszcze raz serdecznie za to dziękuję!

4 thoughts on “Minął rok – refleksje założyciela bloga

  1. Miałem obawy jak długo się utrzymacie na powierzchni- na szczęście płonne. Nawet próbuję brnąć przez meandry lingwistyczne- oczywiście bez powodzenia. Jesteście super!

  2. Ostatnio czytam z dużym opóźnieniem, ale z niemniejszym entuzjazmem! Gratuluję i proszę o więcej!

    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *